Succese de la Campionatul Municipal

Ieri, 22 martie, echipa sportivă de taekwon-do „Dunamis” s-a întors de la participarea Campionatului Open  de Taekwon-do  GTF  al municipiului  Chişinău care s-a desfăşurat pe data de 21-22 martie. De data aceasta delegaţia de la Călăraşi a fost mai mică, doar 6 participanţi(Sîli Mariana, Cioban Mihai, Popovici Tatiana, Bîrcă Sergiu, Cornovan Marina, Cotelnicov Aliona ), dscn0010dar care au reuşit să ia 16  medalii (5 medalii de locul I, 8 medalii de locul II şi 3 medalii de locul III) la cele 3 compartimente(tul cuplu, tul individual,  sparing individual). În afară de aceasta, cîştigătorii locurilor I au fost premiaţi şi cu sume băneşti. Apoi s-au oferit şi cupe individuale pentru cei mai buni sportivi, astfel sportiva Popovici Tatiana dscn0044a fost premiată cu cupă pentru nivel tehnic înalt.

Felicitări pentru participanţii la acest campionat , eforturi maxime  la antrenamente le urăm !

Nu în ultimul rînd mulţumim  organizatorilor  !!!